İADE VE DEĞİŞİM KILAVUZU

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Değişim yapılacak ürünler arasında sezon farkı bulunuyor ise bu durum değişim esnasında fiyat farkı ödemenizi gerektirebilir. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir. Ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir. İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir. İç giyim ve yüzme giyim ürünleri, hijyenik ürün gruplarına dahil olduğu için ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 14 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin Aras Kargo aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir. İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır;
AİDA HOME EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adresi: Oruç Reis Mahallesi, Giyimkent 20.Sokak No:81/A  Esenler /  İstanbul / Türkiye

İADE İŞLEMLERİ

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın Aras Kargo ofisine (Aras Kargo ofisleri için tıklayınız) teslim ederek aşağıda bulunan iade adresimize yollayınız. Ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir. İade adresimiz;
AİDA HOME EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adresi: Oruç Reis Mahallesi, Giyimkent 20.Sokak No:81/A  Esenler /  İstanbul / Türkiye

İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz ürün depomuza giriş yaptığı tarih itibari ile en fazla 15 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ürünler iade adresimize ulaştığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için (531) 261 16 41  numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya ilyaki.com web sitemizden üye girişi yaparak “hesabım” sayfasında yer alan başlıklardan yararlanabilirsiniz.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

İnternet mağazamızdan ,müşteri hizmetleri kanalından değişim yapabilirsiniz. Değişim taleplerinde internet sayfası üzerinden alınan ürünlere ait beden ve renk uyumsuzluğu var ise kargo ücretleri müşteriye yansıtılır.  Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.

İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü garanti süresi içerisinde fatura ve ürün inceleme talep formu ile birlikte inceleme departmanına gönderebilirsiniz. İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 21 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir. İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz Aras kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize ücret alıcı olarak gönderilecektir. İnceleme ürünlerinizi aşağıdaki adrese Aras kargo ile ücretini ödeyerek gönderebilirsiniz.

AİDA HOME EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adresi: Oruç Reis Mahallesi, Giyimkent 20.Sokak No:81/A  Esenler /  İstanbul / Türkiye

TESLİMAT İŞLEMLERİ

Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz. Online olarak sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17.00’den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir. Siparişiniz alışverişiniz tarihinizden itibaren 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza kargo edilecektir. Yüksek sezon indirimi zamanlarında yoğunluktan dolayı teslimat süreleri uzayabilir. Siparişler sadece Türkiye sınırları içinde olması gerekir. Yurt dışı siparişlerde,sipariş verilen ülkeye göre kargo ücreti değişebilir. İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz. Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.